+38(098)-289-25-25
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Прокладка фреонових магістралей

Вартість попередньої закладки фреонової магістралі довжиною до 3-х метрів
7тис. - 9тис. до 25м.кв. 3500 грн
12тис. BTU до 35м.кв. 3650 грн
18тис. BTU до 50м.кв. 3800 грн
24тис. BTU до 70м.кв. 3800 грн
30тис. BTU до 80м.кв. 4000 грн
36тис. BTU до 100м.кв. 4100 грн
Вартість додаткової магістралі
7тис. - 9тис. BTU до 25м.кв. 600 грн
12тис. BTU до 35м.кв. 700 грн
18тис. BTU до 50м.кв. 750грн
24тис. BTU до 70м.кв. 800 грн
30тис. BTU до 80м.кв. 850 грн
36тис. BTU до 100м.кв. 900 грн
Вартість додаткових робіт
Штроблення в цеглі 1 м/п 250 грн
Штроблення в бетоні 1 м/п 300 грн
Штроблення під дренаж 1 м/п 70 грн

Закладка фреонової магістралі є підготовчим етапом перед монтажем кліматичного обладнання. Недостатньо буде просто купити кондиціонер! Необхідно також виконати в повному обсязі всі роботи з його встановлення.

Будь-який кондиціонер завжди складається з зовнішнього і внутрішнього устрою. Щоб об'єднати ці два агрегати, необхідно прокласти трубопровід, що складається з окремих трубок, що служать для циркуляції рідини і газу. Крім того, обов'язково потрібно протягнути електрокабель. Від якості даних процедур буде залежати нормальна робота кондиціонера, а також його естетичний вигляд. Фреонові з'єднувачі повинні задовольняти таким вимогам:

Прокладка фреонових магістралей

 1. Максимально рівна прокладка фреонових магістралей мідних труб, без різких вигинів або зламів.
 2. Бездоганний стан. Не можна, щоб трубопровід мав тріщини, пошкодження або нерівності. Тому під час перевезення його слід перекривати надійними заглушками. 
 3. Запобігання труб від механічної псування по всій їх довжині . Для цих цілей ізоляційний шар додатково підсилюють вологозахисним армованим скотчем, який покликаний захистити комунікацію від несприятливого впливу повітря.
 4. Надійна теплоізоляція фреонових труб . Кожна з трубок повинна ізольовуватися окремо. Об'єднання під один шар відразу декількох магістралей не допускається.

При пророблянні штроб необхідно залишати зазор приблизно в 2 см для заливки розчину. У них труби зазвичай прокладаються з інтервалом в 0,6 м без різких вигинів. Фахівці зазвичай уникають закладки в штроби спайок, для цього перед монтажем останні в обов'язковому порядку піддаються тестуванню протягом 18 годин під тиском в 20 бар. При цьому величина тиску буде залежати від динаміки температури повітря навколо.

Монтаж траси під кондиціонер: основні переваги

Перед монтажними роботами фахівці повинні вирішити питання, як заховати магістраль для кондиціонера . Згідно з нормами трубопровід фреонового контуру приховують в стіні. Цю операцію прийнято здійснювати ще на самому початку ремонту на об'єкті. Завдяки такому підходу:

 •  не порушується інтер'єр приміщень: біла пластикова панель компактних розмірів з повністю прихованим від сторонніх очей трубопроводом і кабелем буде ідеально вписуватися в дизайн кімнати;
 •  зовнішня частина будівлі не псується неестетичними на вигляд фреоновими трубами;
 •  проводяться роботи, що не порушать обстановку всередині приміщення.

Потрібно відзначити, що при ремонті будь-якого будинку або офісу монтаж кондиціонуючого обладнання завжди можна виконати заключним етапом. Установка трубопровідної магістралі для кондиціонера проводиться в будь-який момент.

Підготовчі роботи

Перед здійсненням прокладки фреонових магістралей для кондиціонера необхідно:

 •  вибрати місце в приміщенні для монтажу внутрішнього устрою, для чого визначити інтервал між стелею і його верхнім краєм, а також між стіною і бічними сегментами;
 •  визначити, де буде розміщуватися зовнішній блок кондиціонера, якщо його місце заздалегідь не передбачено в архітектурному плані будинку;
 •  вирішити, куди буде видалятися зайвий конденсат - в каналізацію або на вулицю;
 •  у разі виведення дренажу в систему водовідведення встановити сифон із запірним пристроєм щоб уникнути їдких, неприємних запахів, які можуть проникнути в приміщення по трубопроводу;
 •  зробити розрахунок фреонової траси кондиціонуючого обладнання з урахуванням його конфігурації;
 •  скласти план установки проводів електроживлення, що підключаються до зовнішнього і внутрішнього пристроїв кондиціонера згідно інструкції по експлуатації конкретної моделі.

Дуже важливо врахувати ухил траси кондиціонера . З його допомогою на горизонтальних сегментах всмоктуючої труби масло може безперешкодно повернутися назад в компресор. Відсутність нахилу веде до накопичення великого обсягу важковидаляємого масла на деяких ділянках труби. У горизонтальних її частинах з урахуванням ухилу магістралі кондиціонера значно знижується швидкість протікання. З підвищенням даного показника виникає зниження тиску і збільшення шуму від газу в трубопроводі. 

Монтаж кондиціонера з розміщенням випарника вище рівня компресора хоча б на 3 метри передбачає установку на його кінці маслопід'ємні петлі. Якщо перепад висот більше, то маслопід'ємні петлі бажано ставити на кожні 3 м труби. На виводячих частині компресора необхідна наявність масловіддільника.

Наступний сегмент всмоктуючої труби повинен бути розміщений вище випарника, що дозволить запобігти потраплянню в компресор охолоджуючої рідини.

Якщо випарник знаходиться нижче, ніж компресор, то маслопід'ємна петля також буде необхідна. Важливою частиною такої конструкції буде сифон, що перешкоджає попаданню використаного масла назад у випарник. Він повинен розміщуватися в самому верхньому сегменті, що веде до компресора труби. 

Прокладка фреонових магістралей з декількома петлями істотно збільшує витрати масла, що може викликати його нестачу в компресорі. Тому краще використовувати петлі невеликої величини. Компресор завжди потребуватиме поповнення не вистачаючого обсягу олії після першого старту роботи кондиціонера.   

Застосовувані комплектуючі

Прокладка фреонових магістралей

Прокладка фреонових магістралей передбачає застосування таких складових:

 •  мідний трубопровід меншої товщини для циркуляції фреону в рідкому стані;
 •  трубопровід з міді більшої товщини для передачі фреону у вигляді газу;
 •  ізоляційний матеріал для мідного трубопроводу;
 •  кабель товщиною 4 х 1,5 мм, що сполучає зовнішній і внутрішній блоки;
 •  дренажна труба діаметром від 16 до 20 мм;
 •  обмотувальний стрічка для зміцнення магістралей.  

При виконанні робіт з прокладання гнучкого трубопроводу необхідно застосовувати надійні, якісні матеріали з достатнім терміном служби. Гарантія на прокладку фреонових магістралей повинна становити не менше двох років.

Правила прокладки траси кондиціонера

У процесі виконання робіт по закладці магістралі для кондиціонера виконавцями вирішуються такі завдання:

 •  вимір і пророблення штроби - порожнини в стіні, зазвичай складової 40 на 40 мм, призначеної для прокладки фреонової труби, а також дренажної магістралі в разі вуличного зливу;
 •  нарізка штроби розмірами 20 на 20 мм для дренажної труби, якщо планується видаляти конденсат в систему водовідведення;
 •  пророблення наскрізного отвору на вулицю, призначеного для виведення мідного трубопроводу до зовнішнього пристрою кондиціонера;
 •  прокладка фреонової та дренажної магістралі в підготовлених штробах;
 •  нанесення герметичного і теплоізолюючого шару для захисту трубок від впливу зовнішнього середовища;
 •  монтаж сифона перед місцем зливу конденсату в точку водовідведення.

Діаметра магістралей повинно вистачати для безперешкодного повернення масла в компресор при його найвищою завантаженні. Під час малих навантажень пристрою трубопровід, який володіє великим діаметром, закривається пробкою з масла, що формується в маслопід'ємній петлі. При цьому зростає інтенсивність протікання газу в меншому по діаметру трубопроводі, завдяки чому і виникає повернення масла. Отже, величина труби повинна бути такою, щоб гарантувати зворотний приплив масла навіть при мінімальному завантаженні кондиціонуючого пристрою. 

Важливу роль при прокладці фреонових магістралей грає і терморегулюючий вентиль. До нього пред'являються кілька основних вимог:

 •  мінімальний інтервал між випарником і остовом ТРВ; 
 •  установка термобаллона безпосередньо на всмоктувальній трубі, що дає можливість синхронізувати його температуру з таким показником у газу, що покидає випарник; 
 •  розташування термобаллона в залежності від товщини труби; 
 •  установка даного агрегату далеко від маслопід'ємної петлі. 

Фіксація термічного балона проводиться за допомогою спеціальних кріплень, які йдуть в комплекті з терморегулюючим пристроєм кондиціонера. При цьому слід уникати застосування замінників, оскільки таким чином може зменшитися контакт між трубою і термобаллон. Фіксація цього сегмента кондиціонера за допомогою хомута повинна забезпечувати мінімальний люфт. 

Установка дренажного трубопроводу

Прокладка фреонових магістралей не є достатньою умовою для нормальної роботи кондиціонера. Будь-яке кліматичне обладнання також потребує установки дренажної системи. Для цього застосовується спеціальний трубопровід із пластику, перетином від 16 до 25 мм.

Таку трубу обов'язково пускають під ухилом, що забезпечує самостійне видалення конденсату. Якщо нахил під потрібним кутом організувати важко, рекомендується встановлювати конденсаційні насоси. Дренажна труба монтується на стіні будівлі спеціальними хомутами. Їх число підбирають так, щоб комунікація не розхитувалася. Крім того, дренажна система повинна володіти герметичністю. Тому не допускається створення стічної магістралі з різних за величиною труб.

Даний трубопровід встановлюють спільно з фреонової трубою і електричним кабелем. Для формування вигинів використовується пружний шланг з хорошим запасом розміру. Зовнішнє закінчення дренажного трубопроводу монтують під кутом в 5 градусів, не доходячи до рівня земної поверхні.  

Роботи після установки фреонових труб

Прокладка фреонових магістралей

Прокладка фреонових магістралей завжди закінчується обробкою, а також роботами, що дозволяють використовувати кондиціонер за призначенням. У перелік завдань включається:

 •  замазка штроб;
 •  з'єднання кондиціонуючого обладнання з електромережею.

Вихідний зі стіни фреоновий трубопровід не слід згинати, змінювати його напрямок, а також використовувати в якості вішалки. Це може привести до виникнення заломів і пошкоджень мідної поверхні труби.

Яке буває кондиціонуюче обладнання?

По конструкції компресора сучасні кондиціонери зазвичай поділяються на 2 види: прості і інверторні. Останні мають у своєму розпорядженні спеціальний модуль, що переводить змінний електричний струм в постійний, що дає можливість краще управляти показниками продуктивності обладнання.

Інверторні кондиціонери мають дуже багато позитивних відгуків . Вони відрізняються великою кількістю переваг, серед яких:

 •  відсутність сильного шуму при роботі;
 •  довговічність;
 •  економія електроенергії.

При включенні будь-який побутовий кондиціонер спочатку стартує на мінімальних обертах і лише потім, після закінчення певного часу, збільшує свою продуктивність, в подальшому функціонуючи тільки із заданою потужністю.

За типом монтажу розрізняють кондиціонери:

 1. Колонні - з покриттям розміщенням внутрішнього модуля. Зазвичай встановлюються в приміщеннях торгових центрів або на великих складах.
 2. Касетні - володіють характерною формою. Їх активно використовують у всіх типах торгових і офісних приміщень. 
 3. Канальні - застосовують як для охолодження, так і для нагрівання повітря.
 4. Серверні - використовуються для забезпечення оптимального клімату в приміщеннях, де працюють комп'ютерні сервера. 
 5. Підлогові і стельові - використовуються у випадках, коли стандартне настінне розміщення кондиціонера утруднено.
 6. Мобільні - пересувні пристрої, що допомагають забезпечити мікроклімат в будь-якій частині кімнати.

Компанією «Холод сервіс» здійснюється якісна прокладка фреонових магістралей для кондиціонера з урахуванням потреб клієнтів. На сайті ви можете знайти фото і відео наших робіт. У нас збережена найдоступніша вартість послуг. При установці фреонової магістралі нашими фахівцями застосовуються якісні комплектуючі та матеріали, що значно здешевлює технічне обслуговування пристроїв. Встановлене обладнання завжди готове до роботи після виконання нами поставлених завдань!