+38(098)-289-25-25
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Обслуговування кондиціонера: комплексний сервіс від «Холод Сервіс»

Регулярне обслуговування кондиціонерів – запорука здоров'я та комфортного клімату

Звичним помічником людини кліматична техніка стала не лише в офісах та супермаркетах, а й удома. Від її ефективної роботи залежить клімат у приміщенні та гарне самопочуття людей. Але тут важливо розуміти, що встановлення кондиціонерів – це лише початковий етап. Далі буде потрібно періодичне обслуговування кондиціонерів спеціалістами, що допомагає підтримувати нормальне функціонування девайсу довгі роки. Профілактику та огляд необхідно робити регулярно, щоб обладнання приносило мешканцям внутрішнього простору користь, а не шкоду та хвороби.

Обслуговування кондиціонерів : основні види та особливості

obsluga-1

Загальне правило догляду за побутовою технікою – має бути систематичним. І здійснювати його мають професійні сервісні інженери. До основних типів відносять такі:

 • сервісне обслуговування кондиціонерів виконується для профілактики 1-2 рази на рік;
 • гарантійне потрібно після будь-якої поломки техніки, передбачає ремонт, іноді із заміною несправних комплектуючих;
 • розширене ТО рекомендовано для пристроїв, які взагалі не відключаються, їх обслуговують за певним графіком.

Сервісне обслуговування спліт-систем проводять раз на півроку, якщо вони використовуються у великому офісі, торговому центрі або фітнес-клубі та постійно перебувають у робочому режимі. Стандартне ТО включає діагностику пристрою, перевірку працездатності всіх систем, профілактику. Потім чистять зовнішній та внутрішній блоки, а також замінюють фільтри за необхідності.

Правила чищення сервісного обслуговування кондиціонера та етапи

Той, хто роками користується кліматичною технікою, добре знає, що нехтувати чищенням такого пристрою не варто. За кілька місяців експлуатації на вентиляторі та решітці радіатора накопичується велика кількість пилу та різного сміття. Споживання енергії зростає, а ефективність роботи знижується – адже шкідливі бактерії, затримані системою фільтрів, повертаються у повітря приміщення.

Те, як часто потрібно проводити обслуговування кондиціонерів, залежить від інтенсивності та умов їх використання. Зазвичай ТО є комплекс робіт, що включає в себе діагностику, чищення та профілактичні заходи. У рамках цього комплексу спеціалісти виконують:

 • промивання зовнішнього блоку, як правило, за допомогою парогенератора;
 • очищення систем внутрішнього блоку;
 • дезінфекцію всіх блоків спеціальним розчином;
 • перевірку функціонування всіх елементів;
 • огляд та контроль функціонування дренажної системи;
 • контроль герметичності системи фреону;
 • поповнення холодоагентом, якщо є потреба;
 • перевірку роботи техніки у всіх режимах.

Також фахівець проводить налаштування пульта управління та консультує користувача щодо оптимізації налаштувань. Ціна обслуговування кондиціонерів розраховується окремо кожному за конкретного випадку. Вона залежить від марки (наприклад, кондиціонери Cooper&Hunter надійні та довговічні), терміну експлуатації та стану пристрою на момент огляду.

Чому обслуговування кондиціонерів повинні проводити фахівці

Кліматична техніка вимагає не тільки правильного монтажу , а й систематичного догляду. Найчастіше їй потрібний ремонт кондиціонерів у Хмельницькому . Будьте готові до таких витрат, купуючи девайс для створення комфортної температури в офісі чи квартирі.

Професійне обладнання є складним технічним процесом. Він вимагає специфічних знань, навичок та досвіду, включає кілька етапів і має виконуватися лише висококваліфікованими фахівцями. Кожна модель відрізняється певними конструктивними особливостями та правилами обслуговування. І майстри, які довго працюють з кліматичною технікою, знають їх. Вони гарантують свою роботу, надаючи послуги високої якості. Після такого ТО техніка охолоджує/нагріває повітря тихо та економно.

Самостійна спроба очистити фільтри або дозаправити систему фреоном може призвести до поломок, які спричинять серйозні фінансові витрати на ремонт. До того ж таке очищення може бути неефективним і не дасть очікуваного результату. Саме тому обслуговування кондиціонерів у Хмельницькому краще довірити професіоналам, забезпечивши собі спокій та чисте, свіже повітря комфортної температури для щасливого життя. Це підтверджують численні відгуки клієнтів в Україні , які замовляють ТО у професіоналів. Подбайте про комфорт власного будинку вже зараз, телефонуйте та записуйте свій Cooper&Hunter на профілактику!

 

З яких етапів складається обслуговування кондиціонерів?

ТО кліматичного обладнання включає:

 • комплексне очищення внутрішнього та зовнішнього блоків пристрою з подальшою дезінфекцією;
 • перевірку всіх систем на герметичність;
 • підтримка необхідної кількості фреону в системі.

Часто потрібно не все з цього списку, все залежить від типу послуги. Головне, чого потребують побутові кондиціонери – періодичне очищення. І виконувати її мають і виключно фахівці.

Чому поруч із очищенням внутрішнього блоку важливо очищати і зовнішній?

Зовнішній блок постійно піддається впливу атмосферних факторів, у ньому накопичуються пил, пух, останки комах, осідають вихлопні частки. Чищення зовнішнього блоку дозволяє компресору працювати ефективно та раціонально.

Як часто слід доглядати пристрій нагрівання-охолодження в будинку?

Стандартне обслуговування кондиціонера фахівці радять проводити кожні 12 місяців, зазвичай навесні. Якщо ваш девайс працює в посиленому режимі, краще проводити перевірку та чищення частіше – раз на 6 місяців.

Чим загрожує нерегулярне обслуговування кондиціонерів?

Якщо цього не робити, девайс втрачатиме свою потужність, тобто довше охолоджуватиме приміщення. Це може призвести до простудних захворювань людей, які перебувають у кімнаті. Понад рік без очищення кондиціонер почне “виробляти” хвороботворні віруси та бактерії. Якщо не обслуговувати девайс протягом декількох років, у пристрої з'являться чорна пліснява та грибок, суперечки яких дуже токсичні та небезпечні для людини.